Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page

+421 904 456 919 (SK, CZ, EN)

|

akr@akr.sk (SK, CZ, EN, RU)

Kamarátke v priebehu troch týždňov zomreli obaja rodičia. Rád by som sa dozvedel, ako bude prebiehať dedičské konanie. Zaujímalo by ma, či sa bude každý prípad riešiť samostatne alebo spoločne. Dedičské konanie po predčasne zomrelom rodičovi ešte nebolo zahájené. Ďakujem.

Dobrý deň,

Ak kamarátke  zomreli obaja rodičia v krátkom časovom intervale a dedičské konanie ešte nebolo zahájené, môže sa stať, že budú vedené dve (alebo viac) oddelené dedičské konania po zosnulých rodičoch.

Každé dedičské konanie sa zaoberá majetkom a záväzkami len jedného zosnulého a prebieha nezávisle. To znamená, že každý z rodičov môže mať svoje vlastné dedičské konanie. Avšak v praxi môže dôjsť k situácii, kedy sa obe konania budú prelínať alebo môžu byť riadené súčasne, najmä ak sa týkajú spoločného majetku alebo ak sú dedičmi rovnaké osoby.

Máte právnu otázku?

Položte nám otázku v našom bezplatnom online poradenstve.

Teraz môžete ľahko získať odpovede na právne otázky. Naša 15-ročná prax v mnohých oblastiach práva nám dáva výhodu, keď ide o poradenstvo pri výbere najlepšieho postupu. Nič nás neprekvapí. Klientom sme uľahčili prístup k spoľahlivým radám od právnikov, ktorí hovoria zrozumiteľným jazykom. Povedzte mi, čo vás trápi, a ja vám poradím.