Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
page

+421 904 456 919 (SK, CZ, EN)

|

akr@akr.sk (SK, CZ, EN, RU)

Dobrý deň, manžel mi dal pred uzatvorením manželstva byt prostredníctvom darovacej zmluvy. Nemáme deti a ja on má ešte jedno dieťa z predchádzajúceho manželstva. Kto bude dedičom bytu po mojej smrti?

Dobrý deň,

Dedičstvo po Vašej smrti bude skutočne riadené zásadami dedenia podľa Občianskeho zákonníka.

V prípade vášho úmrtia sa byt, ktorý ste získali darovaním, rozdelí medzi Vašich dedičov. Vašim dedičom je manžel, nakoľko nemáte žiadne deti.

Je dôležité spomenúť, že ak existuje závet, môže prerozdeľovanie majetku vychádzať z konkrétnych požiadaviek zosnulého uvedených v závete, napríklad dediť môžu len deti, ak to tak v závete určíte.

Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete podrobnejšie vysvetlenie, neváhajte sa obrátiť na právneho experta, ktorý vám môže poskytnúť osobnú radu na mieru vašej situácii.

Máte právnu otázku?

Položte nám otázku v našom bezplatnom online poradenstve.

Teraz môžete ľahko získať odpovede na právne otázky. Naša 15-ročná prax v mnohých oblastiach práva nám dáva výhodu, keď ide o poradenstvo pri výbere najlepšieho postupu. Nič nás neprekvapí. Klientom sme uľahčili prístup k spoľahlivým radám od právnikov, ktorí hovoria zrozumiteľným jazykom. Povedzte mi, čo vás trápi, a ja vám poradím.